Ruszyła rekrutacja na „Wieloaspektowe Zarzadzanie Wierzytelnościami”. To unikatowe, pierwsze tego typu studia w Polsce

Już w październiku 2023 r. na warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego zostaną uruchomione studia podyplomowe „Wieloaspektowe Zarządzanie Wierzytelnościami”.

Senat Akademii Leona Koźmińskiego zatwierdził program studiów, których organizatorem jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (ZPF), zrzeszający m.in. największe podmioty z krajowego rynku zarządzania wierzytelnościami.

- Wspólnie z Akademią Leona Koźmińskiego tworzymy studia podyplomowe, które pokażą sektor zarządzania wierzytelnościami z wielu perspektyw, m.in. jego rolę w gospodarce, otoczenie prawne i technologie, które wykorzystuje - mówi Marcin Czugan, Prezes ZPF.

- Dla Akademii Leona Koźmińskiego to wyjątkowy rozdział w ofercie studiów podyplomowych. Niezwykle nas cieszy, że wspólnie z ZPF tworzymy unikatowe, pierwsze tego typu studia w Polsce - podkreśla dr Sylwia Hałas-Dej, Dziekan Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów w Akademii Leona Koźmińskiego.

 

Zarządzanie wierzytelnościami. Adresaci studiów podyplomowych

Kierunek został stworzony z myślą o osobach, które chcą rozwijać karierę na rynku zarządzania wierzytelnościami. Studia znacząco poszerzą ich praktyczną wiedzę m.in. na temat nadzorowania procesów obsługi wierzytelności, działalności windykacyjnej z perspektywy polskiej i europejskiej, a także sprzedaży wierzytelności.

W programie studiów przewidziano również zajęcia dotyczące zarządzania wierzytelnościami w kontekście wymogów ESG i społecznej odpowiedzialności biznesu.

- Zajęcia będą prowadzone przez uznanych ekspertów, przede wszystkim praktyków rynku, związanych z największymi firmami windykacyjnymi, rejestrami kredytowymi oraz kancelariami prawnymi w Polsce. Starannie dobrana kadra umożliwi słuchaczom uzyskanie kompleksowej, interdyscyplinarnej wiedzy - podkreśla Marcin Czugan.

- Wspólnie z ZPF spełniamy marzenia o realizacji programów studiów podyplomowych ramię w ramię z biznesem. Zaufanie ZPF wiele dla nas znaczy. To kolejna organizacja, która łamie stereotypy współpracy i rozumie potrzeby zmieniającego się rynku edukacji. Absolwenci studiów podyplomowych, które wspólnie realizujemy, będą mogli znaleźć zatrudnienie i rozwijać swoje kompetencje w wyspecjalizowanych instytucjach, działach zarządzania wierzytelnościami oraz podmiotach uczestniczących w rynku finansowym, ponieważ podstawa programowa obejmie wszelkie aspekty związane z procesami zarządzania wierzytelnościami oraz windykacji - podkreśla dr Sylwia Hałas-Dej.

 

„Wieloaspektowe Zarządzanie Wierzytelnościami” - rekrutacja

Rekrutacja na studia podyplomowe „Wieloaspektowe Zarządzanie Wierzytelnościami” potrwa do 15 września. Zajęcia rozpoczną się w październiku. Program został podzielony na 13 zjazdów w trakcie dwóch semestrów.          

Więcej szczegółów na stronie: https://www.kozminski.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/studia-podyplomowe/wieloaspektowe-zarzadzanie-wierzytelnosciami

***

Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce to organizacja pracodawców w branży finansowej. W skład ZPF wchodzi obecnie blisko 100 podmiotów reprezentujących najważniejsze sektory rynku. To m.in. banki, ubezpieczyciele, instytucje pożyczkowe, biura informacji gospodarczej, pośrednicy finansowi, podmioty zarządzające wierzytelnościami, organizatorzy crowdfundingu udziałowego.

Od ponad 20 lat ZPF działa na rzecz rozwoju rynku finansowego w Polsce i podnoszenia standardów etycznych w branży. ZPF występuje aktywnie jako partner społeczny w polskich i unijnych procesach legislacyjnych. ZPF należy do Rady Rozwoju Rynku Finansowego, powołanej przez Ministra Finansów Rzeczypospolitej Polskiej, a także reprezentuje polskie instytucje finansowe w UE.

ZPF ma w swoim dorobku badawczym kilkaset raportów branżowych. Organizuje kongresy, szkolenia i wiele innych projektów dla przedstawicieli branży finansowej.

Prezesem ZPF jest Marcin Czugan, radca prawny. W latach 2015-2017 przewodniczył Komitetowi Prawno-Politycznemu EUROFINAS (European Federation of Finance House Associations) w Brukseli, największej organizacji zrzeszającej kredytodawców kredytu konsumenckiego w Europie. Obecnie wchodzi również w skład jej zarządu.

***

Akademia Leona Koźmińskiego jest samodzielną, niezależną finansowo uczelnią wyższą o pełnych prawach akademickich, założoną w 1993 roku i zlokalizowaną w sercu Europy.

Oferta uczelni obejmuje różnorodne programy studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych, MBA oraz doktoranckich. Uczelnia uzyskała polskie i uznane na świecie akredytacje, w tym potrójną koronę akredytacji EQUIS, AACSB, AMBA. Zajmuje także wiodące miejsca w światowych i krajowych rankingach edukacyjnych, potwierdzających wysoką jakość kształcenia i działalności naukowo-badawczej.

Od 2009 roku Akademia Leona Koźmińskiego nieprzerwanie znajduje się w rankingach „Financial Times” (FT), obejmujących najlepsze uczelnie z całego świata.

 

  • ZPF
  • media@zpf.pl
  • +48 58 302 92 05
  • Związek Przedsiębiorstw Finansowych
  • Długie Pobrzeże 30
  • 80-888 Gdańsk