V Kongres Sektora Fintech już 3 czerwca w Gdańsku

Jak technologia zmienia rynek płatności? Czy pokolenie młodych konsumentów, którzy chętnie korzystają z innowacyjnych technologii finansowych, to grupa dobrych płatników? Jak wygląda rynek crowdfundingu w Polsce na tle innych krajów europejskich. Jakie są najczęstsze zastosowania blockchain na rynku finansowym? Na te i inne pytania odpowiemy podczas Kongresu Sektora Fintech, którego V edycja odbędzie się już w najbliższy piątek, 3 czerwca, w Gdańsku.

Kongres Sektora Fintech to doroczne spotkanie ekspertów jednej z najbardziej rozwijających się obecnie branż. Technologie finansowe zmieniają nie tylko rynek finansowy, ale przede wszystkim życie każdego z nas. Dlatego tak ważna jest merytoryczna debata w gronie praktyków na temat najbardziej aktualnych problemów i kierunków rozwoju tego sektora.  

Ważnym elementem dyskusji podczas ZPF-owych kongresów są zagadnienia zarządzania ryzykiem i cyberbezpieczeństwa. Nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji Kongresu Sektora Fintech. Porozmawiamy m.in. o tym, jak organizacje powinny reagować w przypadku ataków hakerskich, np. w przypadku wycieku danych. Tradycyjnie poświecimy też uwagę kwestiom zmian prawnych wpływających na innowacyjne rozwiązania finansowe, np. ustawy krajowej dotyczącej crowdfundingu. Zajmiemy się także technologią blockchain i rozwiązaniami dla rynku płatności. Nie zabraknie także miejsca dla FinTech-owych startupów.

Kongres adresowany jest do środowiska kadry zarządzającej firm sektora fintech, banków, firm pożyczkowych, firm ubezpieczeniowych, doradztwa i pośrednictwa finansowego oraz dostawców produktów i usług, związanych z produktami kredytu konsumenckiego.

Więcej informacji na temat Kongresu i rejestracja:

https://zpf.pl/conference/kongres-sektora-fintech/

***

Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniejsza nazwa: Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – Związek Pracodawców) powstał 27 października 1999 roku i skupia ponad sto kluczowych przedsiębiorstw z rynku finansowego w Polsce, w tym banki, firmy zarządzające wierzytelnościami, doradców i pośredników finansowych, przedsiębiorstwa pożyczkowe, zarządzające informacją gospodarczą, sprzedające produkty odwróconej hipoteki w modelu sprzedażowym, platformy crowdfundingowe oraz przedsiębiorstwa z branży ubezpieczeniowej. ZPF to Członek Rady Rozwoju Rynku Finansowego, powołanej do życia przez Ministra Finansów RP oraz Członek prestiżowej europejskiej organizacji samorządowej europejskiego przemysłu finansowego EUROFINAS (European Federation of Finance House Associations), zrzeszającej siedemnaście krajowych organizacji, reprezentujących ponad 1200 instytucji finansowych. ZPF ma w swoim dorobku badawczym kilkadziesiąt raportów, koncentrując się merytorycznie na obszarze kredytu, jest także organizatorem cyklicznych kongresów i innych inicjatyw dla braży finansowej.

  • ZPF
  • media@zpf.pl
  • +48 58 302 92 05
  • Związek Przedsiębiorstw Finansowych
  • Długie Pobrzeże 30
  • 80-888 Gdańsk