Zaproszenie na XI Kongres Sektora Pożyczkowego

Konsekwencje agresji na Ukrainę dla sektora finansowego, sytuacja branży pożyczkowej w Unii Europejskiej, perspektywy sektora płatności odroczonych, crowdfunding i leasing konsumencki - to tylko niektóre z tematów, które omówimy podczas XI Kongresu Sektora Pożyczkowego. Tegoroczna edycja wydarzenia, po raz pierwszy w formule dwudniowej, już 18-19 maja w Warszawie.

Wojna na Ukra­inie zaburzyła równowagę rynków i istniejące przepływy finansowe. Pozbawiła miliony Europejczyków pewności jutra. Nasze decyzje życiowe, w tym także te finansowe, podejmujemy dziś w warunkach znacznie większej niepewności niż jeszcze kilka miesięcy temu. Wydarzenia na wschodzie nałożyły się na kryzys postpandemiczny, a szalejąca inflacja i skutki obostrzeń powodują, że diametralnie zmieniły się warunki działania dla instytucji finansowych.

Już 18-19 maja br. w Warszawie podczas XI Kongresu Sektora Pożyczkowego porozmawiamy o skutkach ekonomicznych i biznesowych obecnej sytuacji w branży finansowej w Polsce i na rynkach unijnych. W gronie ekspertów omówione zostaną aktualne zmiany prawne i ich wpływ na działalność instytucji finansowych w długiej perspektywie. Nie zabraknie też dyskusji  w gronie ekspertów o możliwych scenariuszach rozwoju rynków i rekomendacji na przyszłość.

Kongres Sektora Pożyczkowego to największe cykliczne wydarzenie dla pozabankowego sektora pożyczkowego. Wydarzenie skupia środowiska kadry zarządzającej instytucji pożyczkowych, pośrednictwa finansowego, doradztwa prawnego i strategicznego oraz dostawców produktów i usług związanych z produktami kredytu konsumenckiego.

Więcej informacji na temat Kongresu i rejestracja:

https://zpf.pl/conference/kongres-sektora-pozyczkowego/

 

ksp-logo-1500

***

Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniejsza nazwa: Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – Związek Pracodawców) powstał 27 października 1999 roku i skupia ponad sto kluczowych przedsiębiorstw z rynku finansowego w Polsce, w tym banki, firmy zarządzające wierzytelnościami, doradców i pośredników finansowych, przedsiębiorstwa pożyczkowe, zarządzające informacją gospodarczą, sprzedające produkty odwróconej hipoteki w modelu sprzedażowym, platformy crowdfundingowe oraz przedsiębiorstwa z branży ubezpieczeniowej. ZPF to Członek Rady Rozwoju Rynku Finansowego, powołanej do życia przez Ministra Finansów RP oraz Członek prestiżowej europejskiej organizacji samorządowej europejskiego przemysłu finansowego EUROFINAS (European Federation of Finance House Associations), zrzeszającej siedemnaście krajowych organizacji, reprezentujących ponad 1200 instytucji finansowych. ZPF ma w swoim dorobku badawczym kilkadziesiąt raportów, koncentrując się merytorycznie na obszarze kredytu, jest także organizatorem cyklicznych kongresów i innych inicjatyw dla braży finansowej.

  • ZPF
  • media@zpf.pl
  • +48 58 302 92 05
  • Związek Przedsiębiorstw Finansowych
  • Długie Pobrzeże 30
  • 80-888 Gdańsk