Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i ZPF wspólnie otwierają nowy kierunek podyplomowych studiów „Nowoczesne technologie w finansach – Fintech”

W październiku 2021 r. po raz pierwszy na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu uruchomione zostaną dwusemestralne, podyplomowe studia poświęcone wykorzystaniu nowoczesnych technologii w finansach. Studia prowadzone są we współpracy ze Związkiem Przedsiębiorstw Finansowych. W trakcie dwóch semestrów nauki w formule hybrydowej uczestnicy studiów będą mieli okazję poszerzyć i pogłębić swoją wiedzę na temat wykorzystania najnowszych technologii w finansach.

- Głównym celem studiów jest pokazanie uczestnikom jak szerokim i zróżnicowanym pojęciem jest FinTech – podkreśla dr Artur A. Trzebiński, kierownik studiów i doradca ZPF – Nacisk położony jest na pracę zespołową i interdyscyplinarne podejście. Uczestnicy studiów dowiedzą się o modelach biznesowych, zachowaniu klientów oraz szyciu usług i produktów finansowych na „miarę”.

Program studiów podzielony jest na cztery bloki tematyczne. W bloku „Otoczenie prawne” uwaga skupiona jest na aspektach prawnych regulujących działalność podmiotów sektora fintech. W drugim bloku, „Otoczenie ekonomiczne i finansowe”, uczestnicy dowiedzą się o ekonomii współdzielenia, finansach behawioralnych i najnowszych trendach w sektorze fintech. Kolejny blok poświęcony jest zachowaniu klientów i komunikacji. W ramach warsztatów studenci opierając się na metodyce Design Thinking będą mieli okazję pracować nad wyzwaniem z obszaru fintech. Ostatnim i największym blokiem tematycznym są „Technologie”. W programie m.in. RoboAdvise, LedTech, InsurTech, Paytech, sztuczna inteligencja.

- Większość zajęć prowadzona będzie przez praktyków, którzy na co dzień pracują z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie na zajęciach case studies i sesji Q&A – mówi dr Artur A. Trzebiński. – Zajęcia prowadzone będą w formie virtual class i trybie stacjonarnym. Zależy nam na jak największej integracji uczestników studiów i zaangażowaniu w zajęcia.

Studia kierowane są do osób zajmujących się zawodowo finansami: pracowników banków, agencji ratingowych, domów maklerskich, funduszy inwestycyjnych oraz przedsiębiorców z sektora fintech, jak również osób, które dopiero zamierzają rozwijać swoją karierę zawodową w sektorze fintech.

 

Więcej informacji udziela kierownik studiów dr Artur A. Trzebiński, e-mail: atrzebinski@zpf.pl

 

***

Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniejsza nazwa: Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – Związek Pracodawców) powstał 27 października 1999 roku i skupia ponad sto kluczowych przedsiębiorstw z rynku finansowego w Polsce, w tym banki, firmy zarządzające wierzytelnościami, doradców i pośredników finansowych, przedsiębiorstwa pożyczkowe, zarządzające informacją gospodarczą, sprzedające produkty odwróconej hipoteki w modelu sprzedażowym, platformy crowdfundingowe oraz przedsiębiorstwa z branży ubezpieczeniowej. ZPF to Członek Rady Rozwoju Rynku Finansowego, powołanej do życia przez Ministra Finansów RP oraz Członek prestiżowej europejskiej organizacji samorządowej europejskiego przemysłu finansowego EUROFINAS (European Federation of Finance House Associations), zrzeszającej siedemnaście krajowych organizacji, reprezentujących ponad 1200 instytucji finansowych. ZPF ma w swoim dorobku badawczym kilkadziesiąt raportów, koncentrując się merytorycznie na obszarze kredytu, jest także organizatorem cyklicznych kongresów i innych inicjatyw dla braży finansowej.

  • ZPF
  • media@zpf.pl
  • +48 58 302 92 05
  • Związek Przedsiębiorstw Finansowych
  • Długie Pobrzeże 30
  • 80-888 Gdańsk