Konferencja prasowa KPF, IRG SGH i KRD – I KWARTAŁ 2017 (09.02.2017)

Podczas kolejnej kwartalnej konferencji prasowej, organizowanej przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych we współpracy z Instytutem Rozwoju Gospodarczego SGH oraz Krajowym Rejestrem Długów BIG S.A. poznamy:

  • aktualne wskaźniki koniunktury w polskiej gospodarce
  • wyniki kwartalnego badania „Sytuacja na rynku Consumer Finance” oraz aktualne wskazanie barometru KPF–IRG – jedynego w Polce syntetycznego wskaźnika sytuacji na rynku consumer finance, będącego wynikiem wspólnego projektu badawczego KPF i IRG SGH
  • wyniki kwartalnego badania „Portfel należności polskich przedsiębiorstw” oraz ocenę obecnej i przyszłej sytuacji finansowej, dokonaną przez przedsiębiorstwa na podstawie danych zebranych w badaniu KPF i KRD BIG S.A.

Nie zabraknie także dyskusji o kwestiach ważnych dla polskich gospodarstw domowych. Tym razem, w dobie dyskusji o reformie emerytalnej, na bazie pytań specjalnych, zadanych w badaniu realizowanym przez KPF oraz IRG SGH, poznamy plany Polaków związane z wcześniejszym przejściem na emeryturę i ich wpływ na sytuację materialną polskich gospodarstw domowych.

Ponadto w trakcie konferencji nasi eksperci odpowiedzą na szereg nurtujących opinię publiczną pytań dotyczących aktualnych projektów legislacyjnych i ich wpływu na funkcjonowanie sektora finansowego w Polsce.

 

PROGRAM KONFERENCJI:

1. Koniunktura w polskiej gospodarce – prof. Elżbieta Adamowicz, Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH

2. Sytuacja na rynku consumer finance. Barometr KPF – IRG – dr Sławomir Dudek, Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH

3. Plany Polaków dotyczące przejścia na wcześniejszą emeryturę i ich wpływ na sytuację materialną polskich gospodarstw domowych – dr Mirosław Bieszki, Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych

4. Portfel należności polskich przedsiębiorstw – Andrzej Kulik, Krajowy Rejestr Długów BIG S.A.

 

Data i miejsce konferencji:

09.02.2017 r. (czwartek), godz. 11.00
Budynek Główny SGH, sala 151
Al. Niepodległości 162, Warszawa

 

***

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – Związek Pracodawców powstała 27 października 1999 roku i obecnie skupia ponad 80 kluczowych przedsiębiorstw z rynku finansowego w Polsce, w tym banki, doradców i pośredników finansowych, instytucje pożyczkowe, zarządzające informacją gospodarczą, zarządzające wierzytelnościami, sprzedające produkty tzw. odwróconej hipoteki oraz przedsiębiorstwa z branży ubezpieczeniowej. KPF posiada bogaty dorobek samorządowy jako partner społeczny w procesie legislacyjnym, polskim i europejskim. KPF to Członek Rady Rozwoju Rynku Finansowego, powołanej do życia przez Ministra Finansów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Członek EUROFINAS – European Federation of Finance House Associations, zrzeszającej osiemnaście organizacji z krajów europejskich, reprezentujących bardzo poważną część europejskiego rynku kredytowego i ponad 1 200 instytucji finansowych. KPF ma w swoim dorobku badawczym już kilkaset raportów, koncentrując się merytorycznie na obszarze kredytu.

  • ZPF - Małgorzata Niemsowicz
  • Manager PR
  • mniemsowicz@zpf.pl
  • +48 510 003 197
  • Związek Przedsiębiorstw Finansowych
  • Długie Pobrzeże 30
  • 80-888 Gdańsk